عارضم به حضورتون، یلدایی که گذشت خاص‌ترین، پرحرارت‌ترین و یلداترین یلدایی بود که می‌شد تجربه‌اش کنم، مخصوصاً در مقایسه با یلدای پارسال؛ چرا؟ چون شب اعزامم بود و با سر کچل رفته بودم مهمونی و اصلاً حس خوبی نبود ولی امسال... اوف!

ساعت 5 صبح که بیدار شدم دیدم یکی از اقوام برام تکست فرستاده که امشب (یعنی دیشب!) گیتارت رو میاری برامون اجرا می‌کنی وگرنه خودت رو هم راه نمیدیم!

همون اول شبی که همه گوشیامون رو غلاف کردیم گذاشتیم سر طاقچه؛ از اجرای من که علی‌رغم ملایم بودن قطعات، همراهیِ خانواده رو تونستم جلب کنم، طوری که زیر لب باهام زمزمه می‌کردن بگذریم، یکی از نوجوونای فامیل هم تنبکش رو آورده بود که خیلی شیک موجب رهاسازی مقادیری قِر از جانب حضار شد!

خوردنی‌جات رو هم که نگم براتون! این قدری خوردیم و نوشیدیم (جاتون خالی) که به قول مهران مدیری هر جای دنیا بگیم ما ظرف 4-5 ساعت این طوری شکم‌چرانی می‌کنیم، بهمون یه کارت میدن که روش نوشته «قبل از دفن، سوزانده شود، مضر برای محیط زیست»!

علاوه بر انار و هندونه و آجیل و بقیه خوردنی‌های یلدایی، تولد یکی از فَوامیل (جمع مکسر فامیل!) هم بود که کیک تولد ایشون رو هم داشتیم!

یادتونه گفتم گوشیا رو غلاف کردیم؟ در حد 10 دقیقه از غلاف درآوردیم چند تا عکس گرفتیم (در جریانید عکس، سرجهازی این جور مراسماست یا بیش‌تر توضیح بدم؟) و دوباره غلاف کردیم! بعد گوشیامون چون عادت به استفاده نشدن نداشتن، ناراحت شدن و زودتر از حد معمول شارژشون به انتها رسید؛ بله، چنین موبایل‌های لوسی داریم!

تفألی به حضرت حافظ زدیم که فال من خیلی جالب بود؛ اومد که «داداش! از زمانت بیش‌تر استفاده کن» منم زدم روی شونه خواجه گفتم «داداچ داری اچتباه می‌زنی! به نظرت من اصلاً زمان اضافه دارم تا بخوام بیش‌تر هم ازش استفاده کنم؟!» که دیدم حضرت سرش رو انداخت پایین و رفت توی افق محو شد!

خاطرات زلزله چند شب پیش هم که بیش‌تر از تعداد دونه‌های انار سر میز، گفته و شنیده شد! به قول یکی از دوستان: زلزله کلاً یه دقیقه هم نمی‌شه اما قدِ یک عمر خاطره ازش تعریف می‌کنن، مثل سربازی پسرا که 2 ساله ولی 200 سال خاطره ازش تعریف می‌کنن!

خلاصه این‌که خیلی پر شور و خفن به استقبال زمستون رفتیم... آخر شب، نزدیکای ساعت 1 بود (یعنی دیگه فردا شده بود!) ما که خواب به چشممون نمی‌اومد اما دیگه حیا کردیم و از خونه میزبان رفتیم تا با چوب دنبالمون نیفتاده بود!

(هر شبتون یلدا)