همون طور که یحتمل در جریانید از جمله اصول و قواعد نوازندگی گیتار، ناخن بلند دست غالب (خیلی بلند هم نه، اندازه مخصوص داره همراه با فرم خاص سوهان زدن) و ناخن اون یکی دست هم باید از زیر گرفته بشه، یا به عبارتی من که دست راستم باید ناخن دست راستم بلند باشه و ناخن دست چپم هم کوتاهِ کوتاه باشه؛ بعضیا هم که با یه قطعه پلاستیکی به نام «پیک» می‌نوازن، سبکشون با من فرق داره؛ این آخری البته که ربطی نداشت اما خب صرفاً جهت اطلاع و این صحبتا بود!

عاما (!) من از جمله معضلاتی که دارم همین ناسازگاری ناخن‌هامه! یعنی ناخن دست چپم که باید کوتاه باشه، طوری رشد می‌کنه که هر دو روزی باید بگیرمش و ناخن دست راستم هم طوری رشد نمی‌کنه (!) که خدا نکنه بشکنه، تک تک اجدادم رو به گریه می‌اندازه تا به اندازه قبلی برگرده؛

و قسمت مسخره قضیه این‌جاست که دوران آموزشی (سربازی) باید ناخن‌هامون رو از زیر می‌گرفتیم چون امکانات نظافت محدود بود و دسترسی به گیتار هم که نداشتم تا اندازه ناخن برام مهم باشه، پس می‌گرفتم؛ اما جالبه که همین ناخن دست راستم که این قدر در رشد کردن تنبله، اون دوران طوری در یکی-دو روز قد می‌کشید که حالت عادی ظرف یه هفته اون قدری می‌شه که منم اون دوره همیشه حرص می‌خورم که «توی بی‌صاحب (!) چرا وقتای عادی این جوری بلند نمیشی»!

تا این‌که رسید به تقریباً یه هفته قبل، که اومدم در کاپوت ماشین رو باز کنم، نمی‌دونم به کجا بند شد که تق! شکست! ناخن انگشت اشاره‌ام هم هست که بیش‌ترین حجم کار هم به گردن اون بنده خداست؛ حالا بعد از یه هفته فقط یه نوار باریکی در حد «خم ابروی یار» (!) رشد کرده و قشنگ طی این مدت بیچاره‌ام کرده موقع نوازندگی، چون بدون ناخن جداً صدا درآوردن از گیتار، کاری سخت در حد فیل هوا کردنه!

یه چیز دیگه: خدایی کسی گناه کرده از ابتدا همراه «شاه‌نامه» نبوده و تازه به جمع پیوسته؟ نه والا! خیلی از دوستان بودن که از قسمتای جدیدتر همراه می‌شدن و چون نمی‌دونستن جریان چیه (؟) چندان ارتباطی برقرار نمی‌کردن، بابت همین تصمیم گرفتم یه صفحه فهرست‌گونه‌ای همراه با توضیح مختصری ایجاد کنم تا عزیزانی که از اول همراهمون نبودن یا قسمت‌هایی رو این وسط از دست دادن، بتونن خودشون رو برسونن؛

صفحه داستان «شاه‌نامه» از منوی بالای صفحه قابل دسترسیه، با این توضیح که اعداد داخل پرانتز که کنار اسم هر فصل اومده، سال‌های ابتدا تا انتهای اون بُرشی از ماجراست که «شاه‌نامه» روایت‌گرشه؛ امیدوارم براتون کاربردی باشه و اگه هم پیشنهادی، انتقادی و نظری در رابطه با هر بخش وبلاگ داشتید، با کمال میل پذیرا هستم.

(امیدوارم هفته خوبی در انتظارتون باشه)