آیا قشری مظلوم‌تر از جماعت وبلاگ‌نویس می‌شناسید؟ قشری که فرقی نداره عزا باشه یا عروسی چون به هر حال سر بریده می‌شه، قشری که همه زورشون فقط به «ما» می‌رسه؛ یکی دیگه توی نشریه‌اش فحشای رکیک نثار این و اون می‌کنه، اون یکی توی صفحه اجتماعی‌اش هر چی از دهان نامبارکش در میاد رو منتشر می‌کنه اما کسی به اونا نمیگه بالای چشم باباقوری‌شون ابروئه، اون وقت می‌گردن ببینن کدوم وبلاگ‌نویسا از همه سر به راه‌ترن و بین اونا تک میارن، قرعه به هر کی که افتاد یه صفحه «پیوندها دات آی‌آر» یا هر مزخرفی شبیه اون رو سر درش می‌چسبونن و یه نفس راحت می‌کشن که آخیش، بالاخره یه کاری کردیم که نگن هیچ کاری نکردیم!

خلاصه امروز صبح یکی از تلخ‌ترین خبرای چند وقت اخیرم رو شنیدم که توکامون رو بدون اخطار قبلی و حتی بدون ارائه توضیح و به گناهی که نکرده، مسدود کردن؛ اونم کی؟ توکایی که اگه بگم یکی از باشخصیت‌ترین و بااخلاق‌ترین وبلاگ‌نویسان ایرانیِ 10 سال اخیره، اغراق نکردم؛ میگم ده سال اخیر چون 10 ساله که توی این فضام، همه جوره‌اش رو دیدم، بالا و پایینش رو دیدم، همه مدل نویسنده‌ای رو دیدم و بدون تردید میگم که یکی از بهتریناست؛ وبلاگ‌نویسی که فیلتر شدنش خنده‌داره، از اون خنده تلخایی که از صد تا فحش بدترن؛

این جوری بگم اگه این بلا سر خودم می‌اومد این قدر داغ نمی‌کردم که الان بابت رفیقم جوش آوردم چون خیلی وقتا (مثل همین حالا) پیش اومده که تند نوشتم و مراعات چیزی رو هم نکردم ولی آخه توکا؟ که اگه بخواهیم بابت پاستوریزه بودن از یک تا ده بهش نمره بدیم، امتیاز 12 رو می‌گیره! عصبانی‌ام از دست این بی‌عدالتی و پایمال شدن حق؛ خیلی هم عصبانی‌ام...

توکا جان اگه قابل می‌دونی و فکر می‌کنی کاری از دستم بر میاد بگو انجام بدم تا این پدیده کریه از بین بره و «سکانس‌های بی‌مخاطب»ـت رو پس بگیری، تعارفی نداشته باش؛ از همه دوستان هم می‌خوام اگه کاری از دستشون بر میاد دریغ نکنن، راه دوری نمیره دوست خودمونه؛ در نهایت این‌که امیدوارم هر چی زودتر «tooka-tooka.blog.ir» بالا بیاد اما تا پیش از اون پیگیر آدرس دومش خواهیم بود تا بعد.

(به قول شیخ اجل، سعدی شیرازی: از دشمنان برند شکایت به دوستان، چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم؟)

(الحاقیه: «#موقت» از صبا جان و «ما چرا می‌نویسیم؟ داستان یک حماقت بی‌پایان...» از هولدن کالفیلدمون و «سکانس حماقت‌های بی‌پایان» از سروش عزیزم و «به همین کوتاهی» از سپیده برون بزرگوار و «صد و یک دلیل برای فیلتر شدن توکا! یا چرا توکا فیلتر شد؟» از آقاگل خوبمون)