روی در دفترش بزرگ نوشته بود که: «این دفتر به علت مسافرت نوروزی از تاریخ 20 اسفند لغایت 20 فروردین 1395 تعطیل می‌باشد»؛ که لازمه به چند نکته در این رابطه اشاره کنم:

  1. واقعاً باید به ایشون کاپ افتخار بدیم که از دو هفته مونده به سفر دارن اطلاع‌رسانی می‌کنن تا مردم مبادا کاراشون رو به روزهای پایانی سال موکول کنن و اون جناب خدا نکرده مدیون نشن!
  2. دوست عزیزمون «نوروز» رو جای سیزده روز، سی روز در نظر گرفتن و جا داره بابت بدعتی که گذاشتن مورد تقدیر قرار بگیرن چون به آریایی‌ترین شکل ممکن برگزار می‌کنن و کسی هم جرأت نداره چیزی بگه، فکر کردی کم الکیه؟! حالا در گذریم که تقویم رسمی فقط 4 روز اول سال رو نوروز حساب کرده؛
  3. درباره مقصد این «مسافرت» هم چیزی ندارم بگم، چون همین تایم یک ماهه مشخص می‌کنه که به سفر «از ما بهترون»ـی تعلق داره؛ نوش جونش، ما که بخیل نیستیم!
  4. فارغ از مسائل سیاسی، واقعیت اینه که مرحوم دکتر مصدق تا 29 اسفند یعنی آخرین روز کاری سال دنبال ملی کردن صنعت نفت کشور بوده، اون وقت شخص مزبور از ده روز قبل عید تا یه هفته بعدش میره سفر و هر موقع هم مخاطبش قرار می‌گیری ترجیع‌بند تمام حرفاشم اینه که «نوچ، این‌جا درست بشو نیست»!
  5. طبیعتاً از خود «20 اسفند» هم که تعطیل نمی‌کنه، روز قبلش رو هم تعطیل می‌کنه یا در بهترین حالت ساعت کم‌تری کار می‌کنه!
  6. همون «20 فروردین»ـش هم جمعه است و عملاً از فرداش استارت می‌زنه!
(اگه خیلی دلمون برای آبادانی ایران‌مون می‌سوزه و براش تپش قلب می‌گیریم، بهتره که اول از خودمون شروع کنیم؛ کسی با سفر و تفریح مخالف نیست اما اول کار و دوم چیزای دیگه...)