اصولاً فرق زیادی بین فیس‌بوک و توییتر و لاین و اینستاگرام و وایبر و واتزاپ (واتس‌اپ) و تلگرام و وی‌چت و تانگو و الی ماشالا شبکه‌های اجتماعی و اشتباهی (!) و برنامه‌های پیام‌رسان و پیام‌نرسان (!) وجود نداره، مهم نیت از استفاده است که همه اینا در مصارف زیر خلاصه میشن:

پیدا کردن نیمه گمشده! من نمی‌دونم این نیمه گمشده بعضیا کجا قایم شده که هر جا می‌گردن پیداش نمی‌کنن؛

شکست عشقی خورندگان! یه گروهن که همیشه خدا ناراحتن، هر وقت هم ببینی‌شون عشقشون یه بلایی سرشون آورده و جالبیش این‌جاست که 50 درصد اینا، با دسته قبلی مشترکن و واقعاً درکش سخته، عزیزی که هنوز نیمه‌اش رو پیدا نکرده چه جوری شکستش رو متحمل شده؟

مخ زدن! در راستای گروه اولن با این تفاوت که بالاخره کسی پیدا شده که به دل دوستمون بشینه، فقط دل بعضی عزیزان فرق خاصی با فرودگاه نداره و دقیقه‌ای 909 فروند مخِ آماده زدن در باند مذکور تردد دارن! یکی راحت و یکی سخت، بالاخره از هر کدومِ اینا می‌شه به این منظور استفاده کرد؛

جوک! فرقی نداره در چه شرایطی و با چه وسیله‌ای؟ ما ایرانیا مردم جوک‌بازی هستیم و هر جوری که شده، جوک می‌سازیم و جوک می‌خونیم و دور هم، هرهر و هارهار می‌خندیم!

محتوای ... یا همون خانواده از این‌جا رد می‌شه! می‌تونه در قالب جوک باشه و می‌تونه هم نباشه، اما به هر حال بخشی جدایی‌ناپذیرن، نمی‌شه کاری‌شون کرد؛

متخصص‌ترین متخصصان تاریخ بشر! از سبک زندگی اختاپوس‌های خلیج چین سمت اون جزیره‌اش که نزدیک ژاپنه بگیر تا بررسی علل و عوامل آغاز و پایان دوران رنسانس و نقش نادرشاه افشار در سلسله اتفاقات بعدی در تاریخ هندوستان تا الی آخر، تجزیه و تحلیل و واکاویش فقط از عهده هم‌وطنان غیور ما در این شبکه‌ها برمیاد، موثق بودن و نبودنش هم اهمیت خاصی نداره! و هم‌چنین به قدری جملات قصار رو به کورش هخامنشی و ناپلئون بناپارت و آدولف هیتلر و امیرکبیر و دکتر شریعتی و الباقی شخصیتای برجسته نسبت میدن که خود اون خدابیامرز از توی گور در بیاد و بگه به روح خودم قسم (!) همچین حرفی نزدم، باز دلیرمردانی از خطه پارس میگن: نخیرم، تو گفتی، منتها آلزایمر گرفتی که یادت نمیاد! آسوده بخواب که ما بیداریم و این صحبتا!

تبلیغات! ناگفته پیداست، خودتون بهتر می‌دونید :|

و اون یک درصد؛ همه این بالایی‌ها 99 درصد بودن ولی یک درصدی هم هستن که استفاده درست و منطقی می‌کنن که از بس خسته‌کننده تشریف دارن و حوصله آدمو سر می‌برن که کاری به کارشون نداریم!

(ولی باز محل تقدیر وجود داره که حرفامون رو از پشت در سرویس بهداشتی به مکان مدرن‌تری منتقل کردیم!)