صنعت خودروسازی ما از زمان تولد حضرت «پیکان» تا به امروز تنها خلاقیتش در این سطح بوده که آرم کمپانی خارجی رو حذف کنه و جاش ارابه یا نیم‌رخ اسب یا پنکه سایپا رو بچسبونه با اسم خودروی ملی تحویل خلق الله بده و بعد از چند وقت هم که حسابی جا افتاد و با انواع و اقسام مدلای مافوق خفن و دیوانه‌کننده بازار رو ترکوند _ تا جایی که تنوع مدلی بعضیاشون از کل تاریخ مرسدس بنز بیش‌تره _ تازه وانتش رو می‌زنیم!

با این حساب و با عنایت به قراردادهای جدید خودرویی، دیر یا زود باید شاهد معرفی اولین و احتمالاً تنها وانت شاسی بلند تاریخ با طراحی پژو 2008 و همراهی موتور یار دیرین و عشق شیرین و دوای هر دردی یعنی پیکان جان، باشیم! نخند آقا، نخند خانوم، بحث خیلی استراتژیکه؛ وانت پیکان از رده خارج شد و به جاش طراحی «پارس» (پرشیا) رو با اسم «آریسان» و هم‌چنان با موتور پیکان عرضه کردیم (و بماند که مشکلی با ظاهر نوستالژیک پیکان نداشتیم و این محتویات کاپوتشه که نفسمون رو تنگ کرده) پس طبیعیه که طراحی پژو 2008 هم بزک مناسبی برای مغز پیکان باشه و در گذریم از وانت پراید که «شاید» بتونه 10 تا جعبه میوه رو توی خودش جا کنه و شانس بیاره سر پیچ چپ نکنه! و من هنوز درگیر رنو لوگان یا همون تندر هستم که چرا هنوز وانتش رو نزدیم؟ یه موقع زشت نباشه هنوز وانتش رو با قیمت «خیلی تومان» دست مردم ندادیم؟!

تکمیلی: دوستان تذکر دادن و گفتند که ظاهراً وانت ال90 هم ساخته شده؛ دست گلشون درد نکنه که ما رو آرزو به دل نذاشتن!

(زمانی که ما «ایران ناسیونال» داشتیم کره جنوبی و مالزی و امثالهم هیچی نداشتن ولی الان... دردم می‌گیره که هنوز سر خونه اولیم و اونا فاتح بازارهای جهانی شدن و...)