(سایز بزرگ‌تر و واضح‌ترش رو این‌جا ببینید)

احتمالاً در جریان داستان «احمد محمد» دانش‌آموز نابغه و مسلمون عرب‌تبار آمریکایی هستید اما برای عزیزانی که اطلاع ندارن باید بگم خلاصه موضوع از این قراره که این دوست 14 ساله ما یه ساعت دست‌ساز خودش رو برد مدرسه تا بلکه معلمش (البته اگه بشه اسمش رو گذاشت «معلم»!) تحت تأثیر قرار بگیره و واقعاً موثر هم واقع شد منتها از اون طرف بوم افتاد! معلمه فکر کرد این یه بمب دست‌سازه و مسلمون و عرب بودن احمد هم مزید بر علت شد تا دستبند پلیس، مچ دستای خلاقش رو فشرده کنه؛ ولی وقتی متوجه اشتباهشون شدن که دیگه خبرش عین «بمب» (!) منفجر شده بود و حالا نوبت معذرت‌خواهیا شده!

باراک «حسین» اوباما رییس جمهور آمریکا که ازش دعوت کرد بره کاخ سفید، مارک زاکربرگ بنیان‌گذار فیس‌بوک هم بهش گفت هر موقع دوست داشت بره دفتر کارش تا باهم گفتگو داشته باشن، هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق و کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جهوری بعدی هم ازش عذرخواهی تمام قد کرد، گوگل هم یه خورده جلوتر رفت و علاوه بر این‌که دعوتش کرد به Google Science Fair بره، بهش گفت که ساعتشم با خودش ببره! اما جایزه جالب‌ترین واکنش رو باید به مایکروسافت بدیم که فقط به یه معذرت‌خواهی رسمی و قرار ملاقات اکتفا نکرد و یه سری هدایای خفن‌ناک‌انگیز (!) هم بهش داد؛ سرفیس پرو 3 ، مایکروسافت بند، بسته آفیس 365 ، پرینتر سه‌بعدی و کلی نرم‌افزار جورواجور بهش کادو دادن که عکسش رو بالای متن براتون گذاشتم.

(کاش یاد بگیریم که دیوانگی یه سری «انسان‌نما» رو به پای همه افرادی که اون شکلی‌ان نذاریم؛ رنگ پوست و نژاد و مذهب و... فقط باید سبب تنوع باشه و نه باعث تبعیض)