۲۰ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

حدیث جنون نوشتم

امروز و کاملاً یهویی زد به سرم و براش یه نامه نوشتم، که خب نیاز به یه سری اصلاحات جزئی و شاید کمی هم بیش‌تر از جزئی، داره ولی کلیاتش و مفهومی که می‌خوام منتقل کنم، مشخصه؛ البته اگه بشه به این شرح دیوانگی گفت «مفهوم»!

می‌ذارمش یه کناری تا به وقتش به دستش برسونم؛ هر چند شاید هیچ وقت نتونم به دستش برسونم!

ضمناً سعی کردم زیاد طولانی نباشه و نثر روانی هم داشته باشه که حوصله‌اش بکشه بخونه؛ البته اگه بخونه!

(جدی‌ام نگیرید، بی‌خیال!)

مترسک
يكشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۳۲ نظر

صبح بخیر

(از: بزرگمهر حسین‌پور)

دم همه دوستان تحریمی گرم که اومدن و رأی دادن و حماسه عجیبی رو خلق کردن و دست مریزاد به همگی هم‌وطنان که صبوری کردن تا بتونن رأی بدن و بی‌خیال احساس مسئولیت‌شون نشدن؛ فقط امیدوارم همون طوری که رفقای تحریمی، تحریم شکستن، دوستانی که با آرای باطله وقت خودشون و بقیه و سرمایه‌های عمومی رو تلف کردن از دوره‌های بعدی تغییر رویه بدن.

دیگه انتخابات تموم شد و همون طوری که دیروز همگی متحد شدیم و در کنار هم حماسه خلق کردیم، پس بیاییم از امروز همه اختلافات رو کنار بذاریم و با هم برای ایران، برای آینده ایران و برای فرزندان ایران، تلاش کنیم و کاری کنیم که حال هر روزمون بهتر از حال دیروزمون باشه.

(#ممنون_که_پارو_زدید)

مترسک
شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۲۵ نظر

به کدامین گناه؟!

چرا باید بین این همه حوزه انتخابی، «دخترک» هم دقیقاً همون حوزه‌ای رأی بده که من رفته بودم و تازه روبه‌رو هم بشیم و سلام و احوال‌پرسی بکنیم؟ چرا واقعاً؟!

راستی روز انتخاباته، جا داره یادی کنیم از حضرت سعدی که 700 سال پیش گفت: به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل، که گر مراد نیابم به قدر وسع کوشم.

(برای ایران، برای آینده کشورم، #من_هم_رأی_دادم)

مترسک
جمعه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۳۱ نظر

دو قدم مانده به صبح...

(از: بزرگمهر حسین‌پور)

#دوست_تحریمی_من_همراه_شو و پارو بزن

#من_رأی_می‌دهم برای ایران، برای ایران...

مترسک
چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۲۰ نظر

حافظه تاریخی‌ام آرزوست

گویا آقای ابوالقاسم طالبی تکذیبیه‌ای راجع به حرفاشون پیرامون استاد شجریان منتشر کردن و ما هم اصل رو بر درستی این تکذیب گذاشته و واگذارش می‌کنیم به خدایی که بهتر از هر کسی می‌دونه واقعیت از چه قراره اما در همین تکذیبیه هم حرفی هست که واقعاً مایه تأسفه؛ ایشون گفتن: «ایشان یک زمانی مناجات ربنا را خوانده و خودش به صداوسیما نامه نوشته که دیگر ربنای من پخش نشود، اما حالا این‌ها دست بردار نیستند و هر دوره آویزان ایشان می‌شوند»!

در این‌که ما ایرانیا حافظه تاریخی ضعیفی داریم که شکی نیست اما انصافاً از قشر هنرمند و روشنفکر جامعه توقعی بیش از این حرفا میره؛ چرا که استاد شجریان بارها و در مقاطع تاریخی متفاوت (سال 1374 در زمان ریاست علی لاریجانی و سال 1388 و 1390 در زمان ریاست عزت‌الله ضرغامی) اعلام کردن که حساب ربنا و مثنوی افشاری (ادعیه) از باقی آثار ایشون جداست و این دو اثرشون هدیه به ملت ایرانه و به جز این دو کار، مجوز پخش بقیه آثارشون رو از صداوسیما سلب کردن؛ می‌تونید از طریق لینک‌های زیر از اصل ماجرا مطلع بشید:

(قضاوت با مردم)
مترسک
سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۱۳ نظر
مطالب اخیر